No Widgets found in the Sidebar

Ludzie często pytają „Jak dużo czasu zajmie mi opanowanie takiej to, a takiej umiejętności?” Odpowiedź na to pytanie jest prostym pytaniem „a jak długo chcesz ją opanowywać?” Jeśli podejmiesz działanie 10 razy dziennie to będziesz miał w ciągu tygodnia doświadczenie ludzi, którzy z daną umiejętnością oswajają się 3 miesiące. Rozumiesz w czym rzecz? Jeżeli nie podejmiesz w życiu jakiegokolwiek działania ku samodoskonaleniu to staniesz się tzw. „gorszy”. Ale gorszy od kogo? Od sąsiada, od kolegi z klubu? – Właśnie Nie. Staniesz się gorszy od własnego JA z wczoraj.

Nie ma takiego czegoś, że „ktoś jest lepszy od kogoś”. To, że ktoś dostał wyższą ocenę, więcej zarabia, szybciej biega, wcale nie czyni go lepszym. Tak samo jest z pojęciem piękna/brzydka kobieta. Takiego czegoś nie ma, to nie istnieje. Są kobiety niezadbane i zadbane. Ile jest modelek, które bez makijażu straszą? No trochę ich jest. Na wybiegu widać jedynie „piękno”, a poza nim? To prawda, że jedna dziewczyna potrzebuje więcej makeupu, a inna wcale. Ale tak samo jest na co dzień, niektórzy w coś wkładają mega dużo pracy, a inni idą po najcieńszej linii oporu, a rezultaty są takie same. I kto tu jest lepszy?

Ten, który się rozwija, a nie stoi w miejscu.

Wykorzystaj wszystko co życie podsuwa w danym momencie. Nie zawsze wychodzi, nie zawsze się udaje, ale jeżeli zrobiłeś coś dając 100% siebie, nie powinieneś mieć sobie nic do zarzucenia. Stałeś się „lepszy”, bogatszy o kolejne doświadczenie(gorsze bądź lepsze), które będzie jednym z fundamentów Twojego dzieła.

A na koniec zacytuję Edisona

Nigdy się nie zniechęcam, ponieważ każde odrzucenie niewłaściwej próby stanowi kolejny krok naprzód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *