No Widgets found in the Sidebar

Człowiek z natury jest uparty i niechętny do jakichkolwiek zmian. Niestety dla wielu każda zmiana w życiu jest równoznaczna z wkroczeniem na zupełnie nowy niezbadany grunt. A jak wiadomo człowiek nie lubi zmian, bo z pozycji mistrza musi przejść do pozycji ucznia. A większość z nas zawsze lubi mieć racje, nawet jak jej nie ma.

Łatwo się ocenia bez jakiejkolwiek wiedzy i doświadczenia „bo wszyscy to ja też”. Wszyscy jedzą mięso, to ja też! Wszyscy siedzą w domu, to ja też! Wszyscy palą, to ja też! Taki jest świat, wymusza na nas pewne zachowania, a my bronimy się słabą psychiką i obawą opinii innych. Brnięcie w rutynie, wieczny strach, ciągłe obwinianie się i nuda wydają się takie bezpieczne… Oczywiście wymówki zawsze się znajdą, jeżeli miałoby chodzić nawet i o tą minimalną zmianę. W większości są one tak abstrakcyjne, że aż nierealne i niedorzeczne, ale co z tego, bo są! Jednak to ta minimalna zmiana może spowodować rewolucje i okazać się najwłaściwszą decyzją życia.

Nie chodzi mi tutaj o zmianę swojej sylwetki, nawyków żywieniowych czy ćwiczeń. Jest to blog sportowy, ale ta kwestia dotyczy każdego z nas! Nie ważne gdzie pracujesz, co jesz, ile ćwiczysz i czy w ogóle ruszasz się z kanapy. ZMIANY SĄ POTRZEBNE! Oczywiście nikt nie mówi, że będzie łatwo, ale każda praca wymaga wysiłku, a im więcej wysiłku tym efekt jest bardziej spektakularny.

Jak to zrobić?

  1. Zacznij teraz! To jest klucz! To jest najważniejsza część i od tego trzeba zacząć. Nie wiem jakie masz cele i co chcesz zmienić, ale to właśnie TERAZ, TAK TERAZ nie jutro, nie za godzinę. Takie odwlekanie w czasie tylko zmarnuje Tobie czas. Czas, który mógłby być wykorzystany efektywniej.
  2. Głowa – Nastawienie to podstawa. Przygotuj się na trud, ale nie rezygnuj, bo warto! Każda rzecz we wszechświecie może cię unieszczęśliwić jeżeli sobie to ubzdurasz.
  3. Nie patrz na innych. Sprzeciw się znajdzie zawsze. A im robisz coś bardziej spektakularnego, ważnego i niepowtarzalnego licz się ze sprzeciwem. Pamiętaj, to nie ludzie decydują o Twoim szczęściu, a Ty sam. Obgadują za plecami? I co z tego? Ludzie zawsze będę gadać nie ważne jak dobry i honorowy byś nie był. To Ty COŚ robisz, a nie Oni, pamiętaj 🙂
  4. Upadek nie może się stać klęską na całej linii. Coś nam nie wyszło? To najlepszy moment, aby podnieść się, odbić od ściany i kontynuować to co zamierzaliśmy na początku.

Każdy z tych punktów jest ważny. Pominięcie jednego może zrujnować nam całą pracę. Dbajmy o życie i bądźmy sprzymierzeńcem w pisaniu naszego scenariusza – niech będzie długi, pełen wartości, radosnych chwili i optymistycznych zwrotów akcji. A Ty na co czekasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *